تری دی پنل

آیا تاکنون با عبارت تری دی پانل مواجه شده اید اگر حتی برای یکبار هم این کلمه به گوشتان خورده باشد بر این تفکر بوده اید که این محصول چیست و چه کاربردی دارد و یا اینکه به چه شکلی و شمایلی میباشد حتما این عبارت و کلمه را در دیوار نوشته های جاده ها و اتوبان ها و شهرک های صنعتی دیده اید. در واقع بد نیست بدانید که تریدی پانل در صنعت ساختمان و ساخت و ساز کاربرد دارد و اغلب مهندسان و پیمانکاران ساختمانی با تریدی پانل سرو کار دارند. تولید کنندگان و کارگاه ها و کارخانه جات متعددی در حال فعالیت در زمینه تولید و طراحی تریدی پانل هستند و آنها را در ابعاد و اندازه های گوناگون به بازار عرضه میکند که خریداران بر حسب نیاز خود آنها خریداری کنند.

ویژگی تری دی پانل

تری دی پانل بسیار مقرون به صرفه میباشد و هر شخصی با هرمقدار بودجه توانایی تهیه آنرا در جهت رفع نیاز های خود را میتواند داشته باشد. عایق بودن این محصول در برابر حرارت توانسته است سبب توجه عموم گردد و نظر فعالان ساختمانی را به خود جلب کند.علاوه بر ضد حریق بودن تریدی پانل رطوبت و آب ناشی از بارش باران و برف هم به هیچ وجه راهی برای نفوذ به داخل ندارند. اما سوال اینجاست که این خاصیت که مورد توجه تمام افراد قرار گرفته است چگونه عمل میکند و چه چیزی موجب شده است تا تریدی پانل تا این حد از نفوذ هر گونه عوامل محیطی جلوگیری کند؟ در واقع پلی استایرن یا همان یونولیت نسوز باعث شده است تا تری دی پنل تا این حد از خود مقاومت نشان دهد.

تری دی پانل از یک فرمول تولید بسیار خاصی پیروی میکند و به همین دلیل است که بعنوان یکی از مصالح برتر چندین سال اخیر شناخته شده است تری دی پانل در عین اندازه و ابعاد مخصوص خود دارای خصوصیت عایق صوتی و برودتی میباشد اما تا دهه ها اخیر هیچ کدام از مصالح های مورد استفاده در ساختمان مانند آجر از این خصوصیت پیروی نمیکردند و صرفا برای ساخت و دیوار چینی مورد استفاده قرار میگرفتند و برای عایق بندی باید از محصولات دیگری مانند پلی استایرن و یا یونولیت نسوز به صورت مجزا و جداگانه استفاده میشد که هزینه های اضافی و زیادی را برای مصرف کننده در بر داشت و زمان زیادی را هم صرف بکارگیری و نصب آن باید صرف میکردند.اما تری دی پانل به صورت خودکار و خودسر این عایق ها را در خود دارد و شما دیگر نیازی نیست تا پس از دیوار چینی و ساخت سقف به صورت جداگانه از محصولات عایقی استفاده کنید.

ساختار تری دی پانل

ساختار تری دی پانل به گونه ای میباشد که بین دو لایه مشبک فلزی از جنس میلگرد قرار دارد که این دو لایه شبکه ای و مشبک از دو طرف به یکدیگر جوش داده شده اند و به یکدیگر متصل شده اند تا از همدیگر جدا نشوند و مقاومت داشته باشند اما همانطور که گفتیم تری دی پانل عایق هم میباشد که این خصوصیت عایقی توسط فوم پلی استایرن تعبیه شده است که این فوم در بین همان دولایه مشبک فلزی قرار گرفته است.پلی استایرن نام علمی و کتابی میباشد و به صورت عامیانه این محصول را یونولیت نسوز مینامند که از خاصیت ضد حریق هم بهره مند میباشد.

اگر بخواهیم که برترین ویژگی های تریدی پانل را نام ببریم پس بهتر است به وزن کم و کاربرد بیشمار آن در ساخت و ساز های امروزی اشاره کنیم زیرا امروزه کمتر مجتمع و آپارتمانی را میتوان یافت که از تری دی پانل بهره نگرفته باشد.تریدی پانل دارای ضخامت کمی میباشد اما برخلاف تصور شما این ضخامت پاسخگوی جلوگیری از نفوذ رطوبت و صدا میباشد و نیازی به ضخیم بودن آن نیست زیرا بافت و نحوه طراحی تریدی پانل به گونه ای میباشد که بتواند از تمام عوامل محیطی و واکنش های منفی جلوگیری کند.یکی از دلایل استقبال سازندگان از تریدی پانل قیمت مناسب آن در عین کاربردش میباشد و هنگام نصب نیازی نیست تا از افراد خبره استفاده شود.

جهت سفارش میتوانید با مهندس حسن پور ، مدیریت واحد تولید تماس بگیرید : ٠٩١٢٢٧٨۴١٨٠